Zgłoś szkodę  * Pole wymagane

  Autoforma ekologiczny warsztat blacharsko-lakierniczy Autoforma ekologiczny warsztat blacharsko-lakierniczy

  ODPOWIEDZIALNOŚĆ SPOŁECZNA

  Rozwiązania ochronne na najwyższym poziomie

  4,6

  5,0

  Odpowiedzialność społeczna

  Przemysł samochodowy i transport generują łącznie ok. 10 bilionów ton odpadów rocznie. Odpowiedzialne koncerny, ich partnerzy i firmy z branży, nie ignorują tego faktu.
  W Autoformie mamy świadomość, że redukcja negatywnego wpływu rozwoju motoryzacji na środowisko, leży również w naszych rękach. Staramy się więc prowadzić ekologiczny, przyjazny naturze warsztat.

  Kontrolujemy produkcję odpadów

  Pracujemy z poszanowaniem dla norm dotyczących segregacji odpadów, dzieląc je zgodnie z obowiązującym katalogiem na komunalne i przemysłowe. Skrupulatnie prowadzimy ewidencję jakościową i ilościową, składamy też obowiązkowe deklaracje o ilości wytworzonych odpadów, których wymaga się od warsztatów objętych wpisem do BDO.

  Autoforma ekologiczne lakiery samochodowe

  Ponosimy odpowiedzialność za stan powietrza i wody

  Jako odpowiedzialny warsztat blacharsko-lakierniczy, zgłosiliśmy i otrzymaliśmy pozwolenie na emisję gazów do powietrza i zanieczyszczeń wody. Regularnie składamy przewidziane dla tego typu podmiotów raporty i odprowadzamy odpowiednie opłaty do Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami (KOBiZE).

  Zachowujemy najwyższe standardy BHP

  Nasz zespół pracuje w nowoczesnej, profesjonalnie wyposażonej przestrzeni, przy użyciu atestowanych, regularnie serwisowanych urządzeń. Dbamy o to, by posiadał wysokiej jakości maseczki, odzież ochronną i odpowiednie obuwie do pracy. Na stanowiskach blacharsko lakierniczych zamontowaliśmy też czujniki zanieczyszczeń powietrza.

  Autoforma odpowiedzialny warsztat samochodowy

  Korzystamy z odnawialnych źródeł energii i ciepła

  Nasi klienci otrzymują samochody zastępcze z silnikami elektrycznymi lub hybrydowymi. Warsztat ogrzewamy ekologicznym piecem kondensacyjnym na gaz. Korzystamy też z energii wytworzonej w ogniwach fotowoltaicznych o mocy 50 kWh, które zamontowaliśmy na dachu – w 2024 roku planujemy rozbudowę instalacji o dodatkowe 100 kWh.

  Wdrażamy energooszczędne rozwiązania

  W halach produkcyjnych i lakierni zamontowaliśmy energooszczędne oświetlenie LED. W kabinach lakierniczych zastosowaliśmy z kolei systemy odzyskiwania ciepła. Sukcesywnie wdrażamy także inne energooszczędne rozwiązania, które pozwalają na znaczące zmniejszenie zapotrzebowania na energię, a zarazem redukcję śladu węglowego.

  Używamy ekologicznych lakierów

  Gdy jest to tylko możliwe, korzystamy z ekologicznych lakierów na bazie wody. Tego typu mieszanki są znacznie mniej inwazyjne dla zdrowia i środowiska od klasycznych lakierów, których używa się w wielu warsztatach blacharsko lakierniczych. Staramy się też minimalizować użycie preparatów zawierających Lotne Związki Organiczne.

  Ekologiczny warsztat samochodowy Autoforma

  Nasz warsztat w Kawęczynku pod Warszawą prowadzimy odpowiedzialnie, dostosowując się do wszystkich dotyczących takiej działalności obowiązków i procedur w zakresie gospodarki odpadami, czy kontroli emitowanych do powietrza i wody zanieczyszczeń. Jak widać, nie ograniczamy się jednak jedynie do tego, czego się od nas wymaga. Podejmujemy również samodzielne kroki ku redukcji negatywnego wpływu przemysłu motoryzacyjnego na zdrowie i środowisko, co należy w branży do rzadkości. Jeśli więc, podobnie jak i nam, nie jest Ci obojętny los naszej planety, przeprowadź naprawę swojego samochodu w naszym ekologicznym warsztacie.

   

  Masz pytania? Napisz do nas poprzez formularz kontaktowy lub zadzwoń +48 536 536 535

  Zostań z nami w kontakcie

  Jesteśmy specjalistami w zakresie napraw blacharsko-lakierniczych wszystkich marek samochodowych. Czekamy na Twoje pytania

  Kontakt

  OCENA

  4,6

  zobacz

  5,0

  zobacz

  KONTAKT